Sekční garážová vrata THERMO

Sekční garážová vrata THERMO

Výroba vrat vychází z osvědčené technologie, která je doplněna o nejmodernější technologické prvky jimiž jsou např. nástřik vypalovací akrylátovou barvou s dlouhou životností či použití nýtovaných maticových spojů, které mnohonásobně zvyšují pevnost částí přišroubovaných přímo do panelu, umožňují jejich snadnou výměnu a přesnou montáž (při běžně používaném způsobu uchycování samořeznými šrouby bývá mj. velkým problémem případná demontáž či oprava částí přišroubovaných přímo do sekce).

Nutno podotknout, že tuto úpravu oceňují naši odběratelé zejména při montáži vrat, která je díky z výroby připraveným metrickým závitům ve všech místech upevnění kování na vratové panely snadnější a přesnější, neboť odpadá rozměřování a předvrtávání při montáži, a spoje vykazují nesrovnatelně vyšší pevnost oproti již výše zmiňovanému běžně používanému upevnění samořeznými šrouby.

Zkrátí se tak výrazně doba montáže. Přesto, že je výroba takto připravených vrat nákladnější a náročnější, na výsledné ceně se to neprojeví. Tuto technologii má firma chráněnou Úřadem průmyslového vlastnictví. Za zmínku stojí i další technologický prvek výroby – toxování. Toxování je nová technologie spojování plechů za studena spočívající v prolisování jednoho plechu do druhého. Tím dosáhneme nejen zvýšení estetické úrovně, ale především kvality – pevnost spoje zůstává zachována, je zvýšena přesnost a nedochází k poškození povrchového zinku (spoje nezačínají časem reznout). Použitím těchto unikátních technologií se firma po technické stránce řadí mezi nejvyspělejší výrobce garážových vrat. Naším cílem bylo promyslet každý detail a nabídnout tak maximálně spolehlivá, kvalitní a esteticky zpracovaná vrata s požadavky minimální údržby k nejvyšší spokojenosti zákazníka. Pro zajištění vysokého standardu a kvality naše firma zvolila jako dodavatele pohonů renomovanou firmu Lift Master – Chamberlain, která je největším světovým výrobcem garážových a bránových pohonů, s dlouhou tradicí na evropských trzích. LiftMaster- Chamberlain je americká firma, motory se vyrábějí v Německu.

Charakeristika

Vrata jsou konstruována jako sekční a jsou umístěna zevnitř garáže tak, že přesahují stavební otvor cca o 2 cm na každé straně. Při otevření zajíždějí nahoru pod strop. V případě požadavku dodáváme i další typy zdvihů dle Vašeho přání. Tato vrata díky své konstrukci vykazují jedinečnou pevnost, tepelně izolační schopnost, vysokou odolnost proti povětrnostním vlivům a i z estetického hlediska jsou dnes tím nejlepším, co trh nabízí. Tři druhy designu – vlisované kazety v povrchové struktuře dřeva, ploché sekce bez prolisů v povrchové struktuře dřeva či vodorovné drážky s povrchem stucco, v jakémkoli odstínu vzorníku RAL či v barevném provedení tmavé nebo světlé imitace dřeva, Vám dávají možnost volby vhodné varianty. Vrata se samozřejmě vyrábí na přesně požadovaný rozměr v rozsahu velikostí vyhovující téměř jakémukoliv stavebnímu otvoru. Před vlastní realizací Vás navštíví technik firmy a bezplatně provede přesné zaměření stavebního otvoru a stanoví podmínky stavební připravenosti.

Výhody

 • úspora při vytápění; prvotřídní zábrana proti úniku tepla K = 0,43 Kcal/m2.h.°C (0,5 Watt/m2.°C)
 • dokonalá těsnost otvoru
 • možnost prosvětlení vloženými thermookny
 • možnost vložení vstupních dveří
 • pohodlná, snadná a bezpečná manipulace
 • dlouhá životnost
 • široký výběr doplňků a příslušenství: dálkové ovládání, klíčový spínač, kódová klávesnice, multifunkční kontrolní panel, indukční smyčka pod vozovkou před vraty aj.
 • úspora prostoru v garáži i před ní
 • barevné provedení dle vzorníku RAL či imitace dřeva
 • neomezený počet dálkových ovladačů

Konstrukce, složení

Sekce

Panely sendvičové konstrukce (oboustranný galvanicky pokovený plech) s přerušením tepelných mostů izolované vysokým tlakem injektovanou polyuretanovou pěnou o síle plných 40 mm. Pěna je díky svému složení vysoce odolná proti působení plísní, bakterií či hmyzu a dokonale přilnavá k obvodovému plechu. Ten je galvanicky pokoven a stříkán polyesterovými barvami. Výška panelů: 500 a 610 mm dle požadované výšky vrat. Panely jsou ve všech místech spojů pantů apod. zevnitř vyztuženy ocelovými plechy.

Hardware

Vodící dráhy a příchytné prvky – galvanicky pokovené ocelové profily v tloušťce materiálu plných 2 mm, zajišťující dostatečnou pevnost proti vyvracení a průhybu. Ve standardním provedení pro montáž od 420 mm výšky překladu, s nízkým vedením od 180 mm včetně pohonu. Nylonová kolečka zajišťují tichý a spolehlivý chod. V průmyslových aplikacích se standardně používají kolečka ocelová. Součástí je i torzně pružinový systém umístěný v přední resp. zadní části vodicích profilů, kde působí jako vyrovnávač hmotnosti vrat. Těsnící lišty – dokonalé utěsnění těsnícími lištami po celém obvodu vrat je doplněno flexibilní spodní těsnící gumou, která se dokonale vytvaruje dle podlahy a zajišťuje tak maximální těsnost.

Ovládání

Ruční

Vrata bez instalace pohonu je možné ovládat ručně za madlo, uzamčení rozvorovým či západkovým zámkem nebo vnitřní západkou.

Motorové

Střídavý řetězový pohon 4410E. Spolehlivý motor 800N umožňuje svoji silou zdvih většiny typů garážových vrat. Se svým silným řetězovým pohonem a masivní ocelovou kolejnicí o vysoké životnosti je toto ovládací zařízení určeno pro dlouhodobý bezchybný provoz. Stejnosměrné pohony. Nová řada stejnosměrných pohonů LM 600, LM 800, LM 1000 PROFESIONAL vyniká nápadným a moderním vzhledem a dává Vám na první pohled najevo, že má něco zvláštního a technicky hodnotného. Všechno co očekáváte od profi produktu: dokonalé a bezpečné dálkové ovládání, tichý chod, soft start a stop, automatické zavírání, kombinace různých kolejnic s řetězem nebo řemenem, prosvětlené ovládací tlačítko, vestavěné osvětlení garážového prostoru, snadno přístupné a jednoduché programování a samozřejmě vestavěný diagnostický display.

Motory řady LM o síle 600, 800 a 1000 N jsou schopny ovládat garážová vrata libovolné velikosti a nabízejí nejvyšší komfort a spolehlivost. Aktuálně nabízíme střídavý řetězový pohon LYNX 455. Silný spolehlivý motor 800 N – do vyprodání zásob.

Bezpečnost

Jedním z nejdůležitějších faktorů provázejících provoz a ovládání garážových vrat Thermo je jejich nejvyšší provozní bezpečnost. Vedle základních bezpečnostních norem stanovených zákonem č. 22/1997 Sb. nezbytných pro vydání prohlášení o shodě, splňují\tato vrata i další nadstandardní požadavky, které určitě oceníte: duální automatický reverzní systém – fotoelektrický a mechanický, ochrana sekcí proti sevření prstů, manuální nouzové odblokování v případě výpadku elektrické energie vnitřní i vnější, Váš privátní kód dálkového ovládání bude jedním z více než 3,5 miliardy neopakovatelných kódů vysílaných ve variabilně se měnících sekvencích s každým stiskem, atd. Pokud jsou vrata umístěna ve veřejných či frekventovaných prostorách, pak jsou vybavena také bezpečnostními brzdami a pojistkami proti přetržení pružin. Fotoelektrický reverzní systém není zahrnut v základní ceně. Ke každým elektricky poháněným vratům jej doporučujeme instalovat.

Technické údaje

 • osazení vrat: vrata se osazují za stavební otvor z vnitřní strany do zdiva nebo nosné konstrukce pomocí vrutů, hmoždinek nebo kotev
 • rozměry: světlá průjezdní šířka od 2000mm do 7500mm. Světlá průjezdní výška od 1800mm do 5000mm
 • standardní montáž: nadpraží – 420mm; ostění – 120mm (nadpraží = prostor mezi horní hranou průjezdního otvoru a stropem garáže, ostění = plocha po stranách průjezdního otvoru vevnitř garáže)
 • snížená montáž: nadpraží – 180mm; ostění 150mm
 • výztuhy sekcí: od šířky vrat 4900mm
 • stavební připravenost: dokončené vnitřní omítky, pro elektrický pohon přívod 230V ukončený zásuvkou, případně vedení 2×0,5mm od pohonu k místu instalace tlačítka nebo klíčového spínače
 • údržba: mytí vrat standardními mycími prostředky; 1x ročně jemné promazaní všech kluzných ložisek a pružin silikonovým olejem; prosklení okny je možné u drážkovaných i kazetových vrat v požadovaném počtu; u kazetových vrat závisí maximální počet oken na počtu kazet v sekci (okno nahrazuje kazetu); plné prosklení sekce se obvykle používá u průmyslových drážkovaných vrat

Doplňky

 • další dálkový vysílač
 • jednokanálový 4330E
 • dvoukanálový 4332E
 • tříkanálový 4333(5)E
 • bezpečnostní fotobuňky 770E
 • bezdrátová kódová klávesnice 747E
 • klíčový spínač
 • venkovní prutová anténa
 • vedení pro nízký podhled LR
 • prosklení kazety oknem – ditherm
 • plné prosklení sekce – ditherm
 • větrací mřížka 400x100mm
 • vložené dveře ve vratech s/bez prosklení
 • zavírač vstupních dveří
 • dvojité panty

Obchodní podmínky

Dodací doba do 3 týdnů od uhrazení zálohové faktury ve výši 50% ceny. Záruční lhůta 24 měsíců. Záruku na vrata je možné za určitých podmínek prodloužit na 36 měsíců. Záruka v plné délce platí při provedení prohlídky a seřízení vrat po uplynutí 12 měsíců. Záruka se nevztahuje na mechanické poškození a standardní opotřebení. Požadujeme převzetí nainstalovaných vrat bezprostředně po dokončení instalace. Pro instalaci je třeba zajistit elektrickou energii 230V a vodu v místě instalace. V případě dohodnutých víceprací je účtován příplatek. Další související nezbytné náklady (lešení, výsuvná plošina, atd.) dle skutečných nákladů.