Brány samonosné

Brány samonosné

Samonosná brána je moderním řešením vjezdu na pozemek. Jedná se o technické řešení, kdy brána je vynesena nosnou konstrukcí mimo průjezd. Toto řešení je náročnější na boční zajížděcí prostor (cca 1,35 x délka brány), ale výhody tohoto řešení oceníte obzvláště v zimním období. Na rozdíl od kolečkové brány nebo křídlové brány odpadá u tohoto typu problém s navátým sněhem, namrzlou kolejnicí atd. Samonosnou bránu proto doporučujeme všem klientům. Je to nejlepší bezproblémové řešení, což zjistíte sami již po uplynutí prvního zimního období.

Bránu dodáváme v ocelovém provedení s výplní ocelovou, kovanou, dřevěnou, plastovou nebo bez výplně v základním nebo finálním nátěru či upravenou žárovým zinkováním. Po předchozí konzultaci a stanovení typu a odstínu můžeme bránu dodat i v jiném nátěru. Brány vyrábíme s použitím speciálních profilů a ostatních komponentů vyráběných přímo pro automatické brány.

Samonosná brána je moderním řešením vjezdu na pozemek. Jedná se o technické řešení, kdy brána je vynesena nosnou konstrukcí mimo průjezd. Toto řešení se náročnější na boční zajížděcí prostor (cca 1,35 x délka brány), ale výhody tohoto řešení oceníte obzvláště v zimním období. Na rozdíl od kolečkové brány nebo křídlové brány odpadá u tohoto typu problém s navátým sněhem, namrzlou kolejnicí atd.

Samonosnou bránu proto doporučujeme všem klientům. Je to nejlepší bezproblémové řešení, což zjistíte sami již po uplynutí prvního zimního období. Bránu dodáváme v ocelovém provedení s výplní ocelovou, kovanou, dřevěnou, plastovou nebo bez výplně v základním nebo finálním nátěru či upravenou žárovým zinkováním. Po předchozí konzultaci a stanovení typu a odstínu můžeme bránu dodat i v jiném nátěru. Brány vyrábíme s použitím speciálních profilů a ostatních komponentů vyráběných přímo pro automatické brány.

Volba vhodných komponentů je důležitá pro zabezpečení lehkého a přesného chodu brány nezávisle na její hmotnosti. Tím se vyvarujeme přetěžování motoru a rizika jeho možného zničení, přičemž není nutné osazovat bránu výkonnějším a dražším motorem. Zámečnické provedení je kalkulováno na dodávku brány včetně „jeklových“ sloupků určených k zabetonování do země. Součástí dodávky je i ocelový nosník, který je rovněž určený k zabetonování do země. Pro bezproblémovou instalaci a následný správný chod brány je důležité přesně dodržet stavební připravenost. Ta se stanovuje přímo na místě dle konkrétní situace a souvisí s ní částečně i cena brány. Proto pro přesné stanovení ceny doporučujeme konzultaci na místě samém. K vjezdovým branám i ke garážovým vratům standardně používáme pohony a příslušenství od americké firmy Lift Master – Chamberlain, největšího výrobce garážových a bránových pohonů na světě, které se dovážejí z Německa. Pohony řady SLY300, 500 a 1000 jsou schopny ovládat jakoukoli bránu do hmotnosti 1000 kg. Obsahují pohonné jednotky se šnekovým převodem, který umožňuje vysokou zátěž při dlouhodobém provozu. Pro vysoké zátěže a pro dlouhodobý vysoký a tichý provoz. Jsou vybaveny mimo jiné i magnetickými koncovými dorazy, které mnohonásobně zvyšují přesnost či spolehlivost chodu a dobu použití. V případě výpadku elektrické energie každý pohon obsahuje ruční otevírání, které musí být před použitím odemčeno klíčem. Následným zpětným zablokováním opět zamknete bránu proti pohybu. Elektronická centrála ovládající bránu Vám umožňuje nastavit např. samozavírání, otevírání pouze pro průchod osob aj. Doporučeným vybavením automatické brány jsou bezpečnostní fotobuňky zabraňující zavření brány, pokud je ve vjezdovém otvoru překážka. Tyto jsou součástí sady pro automatické ovládání, stejně tak jako 2 ks tříkanálových vysílačů dálkového ovládání. Bránu je možno ovládat libovolným počtem dálkových ovladačů. Pomocí dálkového ovladače dodaného k vjezdové bráně lze současně ovládat i garážová vrata, roletu, apod. Tento typ brány je možné instalovat až do 10m průjezdu.